S finančnou podporou BBSK

Názov projektu:                   Rekonštrukcia a modernizácia športového ihriska pri CZŠ A.Kmeťa

Číslo zmluvy:                         889/2023/ODDDO

Dotácia BBSK:                     1000,00€

Poskytovateľ:                        Banskobystrický samosprávny kraj, Námestie SNP 23, 974 01 Banská Bystrica

Obdobie realizácie:               august  2023

Spolufinancovanie:               RKC farnosť Žarnovica

Zámer projektu:                   Obnova a zlepšenie podmienok pre žiakov školy a verejnosť

V auguste 2023 sa aj vďaka finančnému prispeniu Banskobystrického samosprávneho kraja vo výške 1000€ podarilo farnosti Žarnovica vykonať časť obnovy školského ihriska pri Cirkevnej škole Andreja Kmeťa v Žarnovici. Výsledkom vykonaných prác je exteriérové športovisko s vynoveným multifunkčným povrchom ktorý zvýši komfort a bezpečnosť detských návštevníkov a verejnosti.

Samotná obnova začala najskôr vyčistením a úpravou povrchov značne porušeného pôvodného asfaltového povrchu. Tento bol následne sanovaný špeciálnym stavebným lepidlom. Na takto pripravenú plochu už mohol byť prostredníctvom lokálnych dobrovoľníkov umiestnený nový multifunkčný povrch, ktorý sa skladá z prvkov o veľkosti 30x30cm. Tieto sa spájajú puzzle technikou. Spolu bolo osadených viac ako 300m2 multifunkčného povrchu. Po rekonštrukcii je ihrisko dostupné aj verejnosti.

Najbližšie udalosti